Jump to content

DX Denton: Difference between revisions

From Aquinas Archive
No edit summary
No edit summary
 
(9 intermediate revisions by 2 users not shown)
Line 1: Line 1:
{| class="wikitable" width="360px" style="float:right; margin-left: 10px;"
{| class="wikitable" width="360px" style="float:right; margin-left: 10px;"
!colspan="2" style="background-color:#404fb1;color:#fff;border-color:#404fb1;text-shadow: 2px 2px 4px black;"|<span style="font-family: Arial Black;">DX Denton</span>
!colspan="2" id="border-dx"|<div class="name-plate-dx"><div class="character-name-dx">DX Denton</div></div>
|-
|-
|colspan="2" align="center" style="background:linear-gradient(0deg,rgba(0, 0, 0, 0) 0%, rgba(26, 32, 71, 1) 100%);"|[[File:DX_headshot.png|268px]]
|colspan="2" id="character-prof"|<div class="prof-img-container-dx">[[File:DX_headshot.png|268px|class=pageimage]]</div>
|-
|-
|rowspan="1" width="35%"|<b>Aliases</b>||TBA
|rowspan="1" width="35%"|<b>Aliases</b>||TBA
Line 21: Line 21:
<div style="font-weight:bold;line-height:1.6;">[https://deusex.fandom.com/wiki/Nanotechnological_augmentation Nanotechnological]</div>
<div style="font-weight:bold;line-height:1.6;">[https://deusex.fandom.com/wiki/Nanotechnological_augmentation Nanotechnological]</div>
<div class="mw-collapsible-content">
<div class="mw-collapsible-content">
Anti Gravity<br>
Anti Gravity (Legs)<br>6th Sense (Cranial)<br>
</div></div>
</div></div>
|-
|-
|rowspan="1"|<b>Relatives</b>||
|rowspan="1"|<b>Relatives</b>||[https://deusex.fandom.com/wiki/JC_Denton JC Denton] (Clone, Brother)<br>[https://deusex.fandom.com/wiki/Paul_Denton Paul Denton] (Clone, Brother)<br>[https://deusex.fandom.com/wiki/Alex_Denton Alex Denton] (Clone, Brother)<br>[[Magdalene Denton|Magdalene Denton]] (Wife)<br>[[John Denton|John Denton]] (Son)<br>[[Billy Denton|Billy Denton]] (Son)<br>[https://deusex.fandom.com/wiki/Sam_Carter Sam Carter] (Father-in-law)
[https://deusex.fandom.com/wiki/JC_Denton JC Denton] (Clone, Brother)<br>
[https://deusex.fandom.com/wiki/Paul_Denton Paul Denton] (Clone, Brother)<br>
[https://deusex.fandom.com/wiki/Alex_Denton Alex Denton] (Clone, Brother)<br>
[[Magdalene Denton|Magdalene Denton]] (Wife)<br>
[[John Denton|John Denton]] (Son)<br>
[[Billy Denton|Billy Denton]] (Son)<br>
[https://deusex.fandom.com/wiki/Sam_Carter Sam Carter] (Father-in-law)<br>
|-
|-
|rowspan="1"|<b>Relationships</b>||<div class="toccolours mw-collapsible mw-collapsed" overflow:auto;">
|rowspan="1"|<b>Relationships</b>||<div class="toccolours mw-collapsible mw-collapsed" overflow:auto;">
Line 60: Line 52:
</div></div>
</div></div>
|-
|-
|rowspan="1"|<b>Affiliation</b>||
|rowspan="1"|<b>Affiliation</b>||[http://deusexfrozenhell.blogspot.com/2012/11/prologue.html X-3]<br>[https://deusex.fandom.com/wiki/ApostleCorp ApostleCorp]<br>[https://deusex.fandom.com/wiki/National_Secessionist_Forces NSF]
[http://deusexfrozenhell.blogspot.com/2012/11/prologue.html X-3]<br>[https://deusex.fandom.com/wiki/ApostleCorp ApostleCorp]<br>[https://deusex.fandom.com/wiki/National_Secessionist_Forces NSF]
|-
|-
|rowspan="1"|<b>Opposition</b>||[http://deusexfrozenhell.blogspot.com/2012/11/prologue.html OPM]<br>[http://deusexfrozenhell.blogspot.com/2012/11/chapter-1-crusader.html Secret Council of 6]
|-
|-
|rowspan="1"|<b>Enemies</b>||[http://deusexfrozenhell.blogspot.com/2012/11/prologue.html OPM]<br>[http://deusexfrozenhell.blogspot.com/2012/11/chapter-1-crusader.html Secret Council of 6]
!colspan="2" class="credits-dx" id="character-credits"|Credits
|-
!colspan="2" align="center" style="background: linear-gradient(270deg,rgba(0, 0, 0, 0) 0%, rgba(26, 32, 71, 1) 100%);text-shadow: 2px 2px 4px black;color:#fff;"|Credits
|-
|-
|rowspan="1"|<b>Creator||[[Tantalus_Denton|Tantalus_Denton]]
|rowspan="1"|<b>Creator||[[Tantalus_Denton|Tantalus_Denton]]
|-
|-
!colspan="2" align="center" style="background: linear-gradient(270deg,rgba(0, 0, 0, 0) 0%, rgba(26, 32, 71, 1) 100%);text-shadow: 2px 2px 4px black;color:#fff;"|Appearances
!colspan="2" class="credits-dx" id="character-credits"|Appearances
|-
|-
|colspan="2" align="center"|[https://www.moddb.com/mods/deus-ex-frozen-hell Deus Ex: Frozen Hell]<br>[https://www.youtube.com/watch?v=6BUNx-dudn4 Deus Ex: Frozen Hell - The Movie]
|colspan="2" align="center"|[https://www.moddb.com/mods/deus-ex-frozen-hell Deus Ex: Frozen Hell]<br>[https://www.youtube.com/watch?v=6BUNx-dudn4 Deus Ex: Frozen Hell - The Movie]
|}
|}
==Overview==
==Overview==
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus commodo vel neque non placerat. Aenean tincidunt nibh vel ultricies fermentum. Vivamus hendrerit pretium velit in laoreet. Donec ut vehicula mauris. Donec id nibh varius, bibendum felis nec, pulvinar libero. Phasellus sagittis pharetra magna, quis finibus arcu venenatis vitae. Donec quis vehicula sem. Pellentesque ac tempor felis. Suspendisse consectetur lorem ut leo suscipit, a gravida turpis aliquet. Fusce lectus nunc, sollicitudin ut urna et, suscipit faucibus mi. Pellentesque rutrum nisl magna.
TBA
==History==
==History==
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus commodo vel neque non placerat. Aenean tincidunt nibh vel ultricies fermentum. Vivamus hendrerit pretium velit in laoreet. Donec ut vehicula mauris. Donec id nibh varius, bibendum felis nec, pulvinar libero. Phasellus sagittis pharetra magna, quis finibus arcu venenatis vitae. Donec quis vehicula sem. Pellentesque ac tempor felis. Suspendisse consectetur lorem ut leo suscipit, a gravida turpis aliquet. Fusce lectus nunc, sollicitudin ut urna et, suscipit faucibus mi. Pellentesque rutrum nisl magna.
TBA
==Timeline==
==Timeline==
===2050's===
===2050's===
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus commodo vel neque non placerat. Aenean tincidunt nibh vel ultricies fermentum. Vivamus hendrerit pretium velit in laoreet. Donec ut vehicula mauris. Donec id nibh varius, bibendum felis nec, pulvinar libero. Phasellus sagittis pharetra magna, quis finibus arcu venenatis vitae. Donec quis vehicula sem. Pellentesque ac tempor felis. Suspendisse consectetur lorem ut leo suscipit, a gravida turpis aliquet. Fusce lectus nunc, sollicitudin ut urna et, suscipit faucibus mi. Pellentesque rutrum nisl magna.
TBA
==Fanart Gallery==
==Fanart Gallery==
===By Original Creator===
===By Original Creator===
Line 92: Line 82:
File:placeholder.jpg
File:placeholder.jpg
</gallery>
</gallery>
[[Category: Original Characters]] [[Category: Other Era Characters]]

Latest revision as of 17:12, 24 August 2025

DX Denton
Aliases TBA
Born TBA
Nationality American
Occupation X-3 Agent
Height 5' 11¼" (181 cm)
Eye Color Indigo
Hair Color Brunette
Augmentations

Anti Gravity (Legs)
6th Sense (Cranial)

Relatives JC Denton (Clone, Brother)
Paul Denton (Clone, Brother)
Alex Denton (Clone, Brother)
Magdalene Denton (Wife)
John Denton (Son)
Billy Denton (Son)
Sam Carter (Father-in-law)
Relationships
Affiliation X-3
ApostleCorp
NSF
Opposition OPM
Secret Council of 6
Credits
Creator Tantalus_Denton
Appearances
Deus Ex: Frozen Hell
Deus Ex: Frozen Hell - The Movie

Overview

TBA

History

TBA

Timeline

2050's

TBA

Fanart Gallery

By Original Creator

By Other Artists